خانه » گالری عکس » گلنوش سبقت اللهی / مه لقا جام بزرگ / نجمه خدمتی + بیوگرافی

گلنوش سبقت اللهی / مه لقا جام بزرگ / نجمه خدمتی + بیوگرافی

بیوگرافی و عکس گلنوش سبقت اللهی / مه لقا جام بزرگ / نجمه خدمتی

بیوگرافی مه لقا جام بزرگ عکس اینستاگرام مه لقا جام بزرگ بیوگرافی گلنوش سبقت اللهی عکس گلنوش سبقت اللهی بیوگرافی نجمه خدمتی عکس های اینستاگرام نجمه خدمتی

گلنوش سبقت اللهی  مه لقا جام بزرگ  نجمه خدمتی + بیوگرافی (4) a (6)

گلنوش سبقت الهی متولد ۱۳۶۹ اهل اصفهان و در رشته تپانچه مشغول فعالیت است وی در مقطع کارشناسی برق می باشد  و از نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ در ریودوژانیرو برزیل است. گلنوش سبقت‌اللهی در مسابقات قهرمانی آسیا و توزیع سهمیه المپیک، در دهلی نو هندوستان با قرار گرفتن در جایگاه چهارم فینال تپانچه ده متر بانوان، و به سبب سهمیه گرفتن تیراندازان تایوان و کره جنوبی در مسابقات قبلی، موفق به کسب سهمیه بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ گردید. گلنوش نخستین بانوی اصفهانی بود که موفق به کسب سهمیه المپیک شد. همچنین برای نخستین بار یک تیرانداز ایرانی در بخش تپانچه سهمیه این مسابقات مهم را به دست می‌آورد. گلنوش سبقت الهی دختر اهل اصفهان تاریخ ساز شد با کسب نخستین سهمیه تاریخ ایران در بخش تپانچه بانوان یک سهمیه المپیکی دیگر برای بانوان ورزشکار. این‌بار نامی که کمتر شنیده بودیم و کمتر روی آن حساب می کردیم افتخارآفرینی کرد؛ گلنوش سبقت الهی در تیراندازی با تپانچه بادی.

گلنوش سبقت اللهی  مه لقا جام بزرگ  نجمه خدمتی + بیوگرافی (3) گلنوش سبقت اللهی  مه لقا جام بزرگ  نجمه خدمتی + بیوگرافی (2)

مه‌لقا جام‌بزرگ (متولد ۱۳۷۰ در همدان) تیرانداز زن ایرانی می‌باشد که در بازی‌های آسیایی گوانگ‌ژو در تفنگ بادی تیمی ۱۰ متر مدال نقره و در ماده ۵۰ متر سه وضعیت مدال برنز گرفت.

مه‌لقا جام بزرگ اولین ورزشکار ایرانی است که سهمیه المپیک لندن را گرفت. او همچنین نخستین زن ایرانی است که در ماده تفنگ بادی از فاصله ۱۰ متر، ایران را صاحب سهمیه کرد. او در مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی مونیخ در سال ۲۰۱۰، برای اولین بار موفق به حضور در مرحله فینال شد و با قرار گرفتن در رده پنجم جهان، توانست ایران را صاحب سهمیه المپیک کند.[۱] در بازی‌ها با کسب ۳۹۱ امتیاز چهل و سوم و از دور رقابت‌ها حذف شد.وی با کسب مدال نقره بخش سه وضعیت قهرمانی آسیا در سال 2016 در دهلی جواز حضور در المپیک 2016 ریو را هم به دست آورده است. وی به همراه زهرا هاشمی ووشو کار تنها ملی پوشان با پوشش چادر تیمهای ملی بانوان ایران هستند.حجاب وی مورد تشویق رهبر ایران در سال 91 قرار گرفت.

گلنوش سبقت اللهی  مه لقا جام بزرگ  نجمه خدمتی + بیوگرافی (1) گلنوش سبقت اللهی  مه لقا جام بزرگ  نجمه خدمتی + بیوگرافی (5)

نجمه خدمتی (زاده ۲۰ خرداد ۱۳۷۵) ورزشکار ایرانی اهل شهر بیرجند و عضو تیم ملی تیراندازی زنان ایران است.

نجمه خدمتی با کسب نشان طلای تیراندازی تفنگ بادی ده متر بانوان در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ در اینچئون کره جنوبی نخستین طلاآور ایران در این بازی‌ها لقب گرفت.[۲]وی قبل از این هم در همین روز به همراه نرجس امام‌قلی‌نژاد و الهه احمدی موفق به کسب نشان نقره تیمی این مسابقات شده بود.[۳] همچنین نجمه خدمتی به عنوان رکورد دار فینالِ جهان در سال ۲۰۱۴ معرفی شد.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

یک + 9 =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز