خانه » اخبار » معصومه احمدی کارشناس هواشناسی /بیوگرافی معصومه احمدی

معصومه احمدی کارشناس هواشناسی /بیوگرافی معصومه احمدی

بیوگرافی معصومه احمدی / عکس های معصومه احمدی

غش کردن بیهوش شدن معصومه احمدی کارشناس هواشناسی بیوگرافی وعکس های معصومه احمدی کارشناس هواشناسی

معصومه احمدی کارشناس هواشناسی بیوگرافی معصومه احمدی

خانم احمدی متولد چه سالی هستید؟

متولد 1358 هستم.

*رشته تحصیلی شما چه بوده است؟

دوره کارشناسی در دانشگاه فیزیک خواندم و فوق لیسانس و دکتری را هواشناسی خواندم.

*از چه سالی در سازمان هواشناسی مشغول به کار شدید؟

سال 84  در سازمان هواشناسی مشغول به کار شدم. از همان ابتدا در بخش پیش بینی هواشناسی جایی که خیلی هم مسئولیت دارد و هم خیلی جذاب است کارم را آغاز کردم. می شود گفت افرادی که در این بخش هستند برای ادامه کارعلاقه خیلی کمکشان کرده است چون مسئولیت و کار در بخش پیش بینی خیلی سنگین است.

*چطور شد که جلوی نقشه های هواشناسی در تلویزیون ایستادید و اخبار هواشناسی را اجرا کردید؟

حدود 3 ماه بود من در سازمان هواشناسی مشغول بکار شده بودم که صحبت از انتخاب مجری خبرهواشناسی بود، تعدادی از همکاران معرفی شدند به صداو سیما برای تست اجرا، من نیز جزء افرادی بودم که در این تست شرکت کردم و در این تست انتخاب شدم. بعد از گذشت 8 ماه از کار در سازمان هواشناسی برای اجرای اخبار هواشناسی به صدا و سیما رفتم.

اوایل تیرماه سال 1385 بود که نخستین اجرای من درخبر بامدادی که به صورت زنده هم بود اجرا شد. تا قبل از آن اخبار هواشناسی ضبط می شد و به صورت پخش زنده نبود اما من از ابتدا اجرای اخبار هواشناسی را به صورت زنده انجام دادم. من و آقای ضرابی در آن زمان هم دوره بودیم و خبر بامدادی را با سبک جدید شروع کردیم که در فضای باز هم اجرا می شد. بالاخره چون اولین اجرای زنده بود خوب استرس هایی هم داشت و همه ی خاطراتش در ذهنم هست؛ اما به شکر خدا خوب بود و سختی های آن هم شیرین بود.
*قبل از آنکه خودتان کارشناس و مجری اخبار هواشناسی شوید چقدر به اخبار هواشناسی اعتماد می کردید؟

از وقتی که دانشجوی کارشناسی فیزیک بودم با هواشناسی بیشتر آشنا شدم و از آن زمان توجهم به اخبار هواشناسی جلب شد. اما سعی می کردیم به آن اعتماد کنیم. گاهی شرایطی پیش می آمد که باید اخبار هواشناسی را پیگیری می کردیم؛ مثلا برای رفتن مسافرت. ولی از زمانی که خودم وارد این رشته و شغل شدم توجهم بیشتر شده و این هم کاملا طبیعی است.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

17 + 2 =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز