خانه » گالری عکس » عکس سگ سرابی اصیل جنگی / جنگ سگ سرابی + مشخصات

عکس سگ سرابی اصیل جنگی / جنگ سگ سرابی + مشخصات

دعوای سگ سرابی / عکس توله سگ سرابی اصیل / انواع سگ سرابی

عکس بزرگترین سگ سرابی ایران عکس های سگ سرابی بزرگ و جدید قد وزن مشخصات سگ سرابی عکس سگ سرابی وحشی دعوای سگ سرابی عکس هایی از سگ های سرابی

عکس سگ سرابی اصیل جنگی  جنگ سگ سرابی + مشخصات (1) عکس سگ سرابی اصیل جنگی  جنگ سگ سرابی + مشخصات (2)

سرابی نژاد سگ‌های بزرگ جثه با اندامی درشت است که زادگاه اصلی آنان در مناطق شمال غربی ایران به ویژه شهرستان سراب است. از این سگ بیشتر به عنوان سگ گله و سگ نگهبان استفاده می‌شود. سگ سرابی در مواجه با هر تهدیدی بسیار شجاع و بی باک بوده و بی پروا به گرگ، گراز، خرس و موجودات بزرگتر از خود حمله می‌کند. طول عمر این سگها در شرایط مناسب بین ۱۲ تا ۱۷ سال می‌باشد.

ویژگی های ظاهری :

سگ سرابی دارای ظاهری عضلاتی، تراشیده و بدون اضافه وزن می‌باشد. این سگ معمولاً به رنگ زرد یا قرمز و با ماسک سیاه بروی صورت یافت می‌شود و به دو نوع مو کوتاه و مو بلند تقسیم می‌شود. نوع سیاه رنگ آن نیز وجود دارد که کمیاب تر بوده ولی سگی پر طرفدار است. این ماستیف بزرگ جثه دارای آرواره‌هایی بسیار قدرتمند همراه با سری بزرگ و کمی خرطوم و پوست در زیر گردن و پوزه می‌باشد. سگهای سرابی سگ‌های بسیار مقاومی هستند و به شرایط بد آب و هوایی و گرسنگی و بیماری‌های مختلف مقاوم هستند و به سرعت با محیط و شرایط مختلف خود را تطبیق می‌دهند.  وزن سگ سرابی در نرها بین ۶۰ تا ۹۰ کیلوگرم و در ماده‌ها بین ۵۵ تا ۸۰ کیلوگرم می‌باشد البته در مواردی وزن این سگ تا ۱۰۰ کیلو نیز می‌رسد. قد سگ سرابی نر بین ۷۵ تا ۹۰ سانتیمتر و در ماده‌ها بین ۷۰ تا ۸۵ سانتیمتر می‌باشد.  ظاهر این سگ به سگ کنگال شباهت‌هایی دارد که این به دلیل موقعیت نزدیک جغرافیایی این دو نژاد می‌باشد اما سگ سراب از لحاظ جثه کمی بزرگتر از کنگال است.

عکس سگ سرابی اصیل جنگی  جنگ سگ سرابی + مشخصات (3) عکس سگ سرابی اصیل جنگی  جنگ سگ سرابی + مشخصات (4) عکس سگ سرابی اصیل جنگی  جنگ سگ سرابی + مشخصات (5)

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

چهار − 4 =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز