خانه » گالری عکس » زندگینامه و عکس های سردار سرلشکر محمد حسین باقری

زندگینامه و عکس های سردار سرلشکر محمد حسین باقری

سردار سرلشکر محمد حسین باقری کیست / بیوگرافی محمد باقری

عکسهای سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری بیوگرافی سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری برادر حسن باقری عکس  محمد باقری ستاد کل نیروهای مسلح

زندگینامه و عکس های سردار سرلشکر محمد حسین باقری  (1)

محمد حسین افشردی معروف به محمد باقری ریاست ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است. وی برادر حسن باقری، از فرماندهان ایران در دوران جنگ ایران و عراق است.

محمد باقری از ۸ تیر ۹۵ با حکم رهبر ایران جایگزین حسن فیروزآبادی در ستاد کل نیروهای مسلح شد. وی پیش از این معاون ستاد بود.

سردار سرلشکر محمد باقری از فرماندهان و یادگاران دوران 8 سال دفاع مقدس است که به گفته خود از زمانی که حوادث کردستان شروع می‌شود به عضویت در سپاه پاسداران درآمده و از تابستان سال 59 در این نهاد انقلابی مشغول به فعالیت می‌شود.

زندگینامه و عکس های سردار سرلشکر محمد حسین باقری  (2)

وی در این باره می‌گوید: “یک ماه از جنگ گذشته بود که به جبهه رفتم. به دلیل نوع فعالیتی که داشتم و مسئولیت های اطلاعاتی – عملیاتی که بر عهده‌ام بود، تقریبا می‌توان گفت عملیاتی نبود که در آن نباشم. من در عملیات ثامن‌الائمه(ع) که شکست حصر آبادان بود، حضور نداشتم و در باقی عملیات‌های مطرح دفاع مقدس حضور داشتم”.

وی می گوید: در واقع لایه دوم لانه جاسوسی بودیم چرا که سال اول دانشگاه و ناشناخته بودیم. سران دانشجویان خط امام (ره) سال آخری و دانشجویان فوق لیسانس بودند. از زمانی که دانشگاه ها در بهار 59 به سبب انقلاب فرهنگی تعطیل شد، حوادث کردستان شروع شد و ما به سمت عضویت در سپاه کشیده شدیم. از تابستان سال 59 در سپاه مشغول فعالیت شدیم.

* کردستان هم رفتید؟

باقری: به طور ثابت نرفتیم. بلا فاصله جنگ آغاز شد، یک ماه از جنگ گذشته بود که به جبهه رفتم.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

چهار × 2 =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز