خانه » گالری عکس » بیوگرافی سوسن حسنی دخت و همسرش و فرزندش + خواهرش

بیوگرافی سوسن حسنی دخت و همسرش و فرزندش + خواهرش

عکس های اینستاگرام سوسن حسنی دخت مجری و گوینده خبر

سن سال تاریخ تولد سوسن حسنی دخت و مادرش پسرش دخترش زندگینامه سوسن حسنی دخت همسر سوسن حسنی دخت و خانواده اش اینستاگرام سوسن حسنی دخت instagram سوسن و سودابه حسنی دخت

بیوگرافی سوسن حسنی دخت و همسرش و فرزندش + خواهرش (1) بیوگرافی سوسن حسنی دخت و همسرش و فرزندش + خواهرش (2) بیوگرافی سوسن حسنی دخت و همسرش و فرزندش + خواهرش (3)

سوسن حسنی دخت” مجری بخش های مختلف خبری صدا و سیما دارای مدرک کارشناسی مامائی و کارشناسی ارشد ژورنالیسم تلویزیونی از دانشکده صدا و سیما می باشد .

سوسن حسنی دخت» از مجریان خبر سیماست. یکی از چهره‌های خبری که از دهه 80 تا کنون در بخش‌های خبری شبکه ١ و 2 سیما ، ساعت ١٤ شبکه یک و 22 و 30 و نیز بخش خبری 24 در شبکه 5 و در حال حاضر در بخش‌های خبری ١٤ و ٢١ ، گفتگوی ویژه خبری حضور دارد، همچنین در برنامه‌های مختلف رادیویی (گفتگو و اقتصاد) اجرا در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را به عهده دارند. سوسن حسنی‌دخت دارای مدرک کارشناسی مامائی و کارشناسی ارشد ژورنالیسم تلویزیونی از دانشکده صدا و سیما است.

من پیش از اینکه وارد عرصه خبر شوم، در ستاد معاونت بهداشت  دانشگاه شهید بهشتی کار می‌کردم و رشته تحصیلی‌ام لیسانس مامایی است. بیشتر تجربه کاری‌ام در آن دانشگاه است اما-12  10 سالی می‌شود که در رسانه و در حوزه خبر فعالیت می‌کنم.

البته بسیار پیش‌تر علاقه‌مند ورود به رادیو و تلویزیون بودم اما نتوانستم وارد شوم و شاید بشود گفت زمانی موفق به ورود شدم که کمی دیر بود. البته عشق و علاقه من به این کار و احساس نیازم، موجب شد در مقطع فوق لیسانس، در رشته ژورنالیست تلویزیونی ادامه تحصیل بدهم. از دلایل مهم انتخاب این رشته، احساس نیاز به ارتقاء علمی در کارم بود چرا که از فضای متفاوت کاری بهداشت و درمان، به این حوزه وارد شدم که البته شناخت کمی نسبت به فضای جدید کاری داشتم.

 بیوگرافی سوسن حسنی دخت و همسرش و فرزندش + خواهرش (4) بیوگرافی سوسن حسنی دخت و همسرش و فرزندش + خواهرش (5) بیوگرافی سوسن حسنی دخت و همسرش و فرزندش + خواهرش (6)

سرکار خانم حسنی‌دخت خواهر شما سودابه نیز گوینده خبر بخش شبکه خبر است، قضیه ورود دو خواهر آن هم گوینده خبر چیست؟ آیا به واسطه نوع صدایی که دارید هر دو گویندگی خبر شدید یا بحث علاقه‌مندی  به این حرفه بوده است،اصلاً کدامیک زودتر وارد این حرفه شدید؟

-خواهرم  چندین سال زودتر از من وارد این عرصه و جذب شبکه خبر شد، اما ما هر دو علاقمند بودیم و حتی سال‌های پیش، بعد از اینکه دیپلم گرفتیم برای پیوستن به سازمان تلاش کردیم، اما موفق به ورود نشدیم. چند بار در رادیو تست دادیم اما هر بار جواب منفی دادند.

خواهرم با شروع به کار شبکه خبر، در مراحل جذب نیرو در شبکه شرکت کرد و خوشبختانه پذیرفته شد. آن سالها من به دلیل گرفتاری که داشتم نتوانستم در تست‌های مربوطه شرکت کنم. تا سالها بعد که با فراخوان شبکه جام‌جام، وارد تست‌های صدا و تصویر متعدد، برای ورود به حوزه خبر شدم که بالاخره پس از سال‌ها آمدن و رفتن، پذیرفته شدم. پروسه سخت و شاید هم آزاردهنده‌ای بود.

اما در پاسخ به این سئوال که چرا هر دوی ما وارد عرصه خبری شدیم، واقعیت این است که اگر یکی از اعضای خانواده به کاری مشغول باشد احتمالا، در ایجاد انگیزه برای دیگر اعضا موثر خواهد بود. برای ما هم همین اتفاق افتاد بخصوص اینکه همانطور که گفتم از سالها پیش هم این علاقه‌مندی وجود داشت.

امروز به صراحت می‌گویم که اگر زمان به عقب بر می‌گشت  و من مجددا در آستانه انتخاب شغل بودم،حتماً کار ژورنالیستی را انتخاب می‌کردم.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

یک × یک =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز